Define İşaretleri

Yorumlar · 3721 Görüntüler

Define işaretleri, tarih boyunca insanların değerli eşyalarını, hazinelerini veya sırlarını saklamak amacıyla kullandıkları simgelerdir.

Topluca yapılan yemin işaretidir. İstavroz da denilir, tm kolları eşitse gm bulunduğu kayanın altındadır, eşit değilse farklı olan kolun baktığı ynde araştırma yap. Asil aile mezarı da ıkmaktadır. evresinde doğal yapıya aykırı unsurlar aranmalıdır.

Akrep

İşaret zmnde yapılan figranın zelliklerini iyi tespit etmemiz gerekir.Akrebin zelliklerinden biri zehirli ve tehlikeli oluşudur. Bu nedenle bulacağımız definede ya tuzak var yada gmnn stne zehir dklmştr. Bu tr kazılarda dikkatli olmak gerekir.ok zor ve byk iş gc ile bulunabilecek definelerdendir.definesi yakınlarında bulunan glet ,su kuyularının veya yeraltı mahzenlerin iindedir. Eğer akrep mağa iinde ise gms mağaranın en kuytu ve dip yerlerinden olur.

Ayak İzi

Ayak durmak yada yrmek anlamına gelir.Durmak ve olduğun istikamete bakmak anlamına da delir. Ayağı parmak uları yn verir.Yerde sabit kayada ise, ayağını bu işaretin iine koy sağ ayak ise sağına bak, sol ise soluna bak, ufak bir yığma yada ukurlaşmış bir yer bulmaya alış.
İki ayağında bu işaretin iine koy dur. Grş istikametinde değişik ne var onları tespit et

Baklava Dilimi

Bayan Mezarıdır evresinde İtinalı Bir Araştırma Yapmak Gerekir.

Balık

İşaret zmnde ifade olarak kullanılan figranların zellikleri ok nemlidir. Akarsu ve yada gl kenarlarındaki kayalarda bulunur. Dikkat edilecek hususlardan biride zaman iinde gl yada akarsu kurumuş olabilir.balık su iinde yaşar tehlike anında suya dalar.
Balık kesin olarak define işaretidir.
Mahzen iinde harita var.
Baktığı yn ve uzunluğu nemlidir.
Uzunluğunu l bir santimi bir adım olarak kullan. Balığın baktığı yne doğru git ve adımlarınızın bittiği yerde mahzen girişi ara.

Binek Taşı

Binek taşı olarak bilinir. binek taşına otur karşıda gzken kayalıklarda 2. bir işaret daha bulmaya alış.

Binilmiş At

Atın yada binicinin baktığı yn nemlidir. Bakılan ynde binek taşı aranmalıdır.define taşın altındadır.Atın kuyruğu kalkık ise kuyruk ynne doğru değişik bir şey ara mjdesi kolay bir yerdedir. Ata binmiş insan figrn elindeki eşya define iin bir nişanedir dikkatlice incelenmesi gerekir.

akıl Yığınları

Genelde mezardır.gm olma ihtimali neredeyse yoktur. Bizim nerimiz bu tr mezarlara karışmamanızdır. Bu tr yapı tarafımdan defalarca tecrbe edinmiştir.

arık

arık yada ayakkabı şekli:Ayak uunun baktığı ynde 10 metre kare kadar bir alan iinde ikinci bir işaret daha bulun. eğer yoksa arığın bulunduğu kayanın altına ucun baktığı ynde alışınız.

eki

Taş oymacılığı ile uğraşanların el aletlerini simgeler.dv, vur, kır anlamına gelir. Bazı aıklamalar kırılacak bir işaret denilse de sakın bunlara inanmayın, işareti yok etmeyin, siz bulamazsanız mutlaka bir başkası gelip bulacaktır, nişaneleri yok etmekten kaınınız . “Bana yar olmayanı, başkasına yar etmem bencilliğine kapılmayınız.ekicin sap kısmını l ve aynı istikamete doğru adımla 1 santim bir adım, bir adım ise 72 yada 78 cm'ye isabet eder.

iek

Eksik olan blm yakın kaylar stnde ara ve bulunduğu kayanın altında dikkatli bir araştırma yap.

ıkılan Merdiven

Defineye merdivenle ıkılarak bulunur anlamına gelir Basamakların kk olanın bulunduğu ynnde iyi bir araştırma yapmak gerekir.

ıplak Kadın

Bir resim topluluğu iinde bulunan ıplak kadın resmi kesin definedir.Dikkat edilecek unsurlar, kadının baktığı yer ile ellerinin şeklidir duruşudur.
Kralie yada stats yksek bayanın mezarıdır, takıları ayrı bir oda iinde bulunabilir mezar bulunduktan sonra takılar yoksa mutlaka mezar odasının yan duvarları iyice kontrol edilmelidir.

Civcivli Tavuk

Bazı insanlar mjdesi tavuğun iindedir deseler inanmayın sakın kırmayın bu tr hatayı işlemeyiniz. Aslında defineye ait Blge belirleme işaretleridir. ve kesin definedir.Tavuğun 21 metre nnde gms ana kayaya saklanmıştır ana kaya dikkatlice incelenmelidir.
Tavuğun sırtındaki civcivin baktığı ynde ana kaya iinde definesi saklanmıştır. ana kaya yoksa tmsek gibi bir şey arayınız.

Dama Taşları

Dama taşları olarak bilinen bu figr. Matematiksel bir hesaplama gerektirir.kesin zlmş bir sistem değildir.

Değirmen Taşı

2 metre kadar altına bak.

Delikli Kaya

Gzel bir nişane olup rahat bulunabilecek bir gmdr.Bakmak anlamına gelir. Bak bul demek istiyor.Kendisinden sonra mutlaka bir yada 2 işaret daha bulunması gerekir. Gzn deliğin byk olan yani geniş olan tarafında bak. Trbinden bakıyormuşsun gibi bir durumdur.gznn grdğ alanı iyice incele işaretli bir kaya, ukurlaşmış bir yer yada tmsek gibi bir yer bulmaya alış. bulacağın herhangi bir nişane definenin saklandığı noktadır.

Deve

Oyma yada kabartma deve resimleri kesin definedir. ileri doğru git anlamına gelir,stte bulunan mur işareti zaten yn vermektedir.Genelde ortalama olarak 40 ila 50 adım ilerisinde ikinci bir nişane işareti daha aranmalıdır.

Duran Deve : gms olduğu yerdedir. kalın ve byk olan ayağın baktığı yn dikkate alınır.Deve ykl ise konaklama yeri ara (pınar,eşme han gibi) Mağara iinde deve varsa definesi mağara iindedir.

Oturan deve: definesi bataklık, kayaya yada mağaraya gmlmştr

Dirgen

Dirgen bir tarım aletidir.harman gibi dz bir alan yerde araştırma yap, dz bir kaya varsa tam o noktaya ynel. Unutmayın gmler neredeyse hepsi kaya iine saklanmıştır, nce kaya ve kaya altlarını kontrol ediniz.Eğer byle bir kaya yoksa o zaman toprak stnde ya ukur bir yer yada tmsek gibi bir yer arayınız, tmsek ufak akıl yığını olacaktır.Dirgen derecesi kral gibi olmayan bir idarecinin gms yada mezarıdır. sap kısmını l 1 cm bir adımdır. Sapın baktığı yne doğru git Ve bu alan iinde araştırma yap.

Doğan

Doğan yada şahin yırtıcıdır, grme kabiliyeti gelişmiştir. avını yakalar ve ayakları arasına alır yle yer.Byk ihtimalle eşkıya yada savaş gmleridir.Gms genelde kapalı mekanlar iinde olur. baktığı istikamet nemlidir.Şahin yada doğan avını nasıl yiyiyorsa bizde o şekilde gmy aramamız gerekir.yani ayakların altına bakacağız. sonu alamazsak baktığı ynde araştırma yapacağız. Kesin define işaretidir. Tuzakları gz ardı etmeme.

Ejderha

Korku sembol olarak kullanılmıştır. dinozor yada ince kertenkele şeklinde verilmiştir.Bu tr hayvanların gms kendisidir. gerdanlığı sağlamsa malı alınmamış demektir. El eşkiya şunun bunun işareti denilse doğru değildir. Elin yapılım tarihi 957 yıllarıdır. O yıllarda Anadolu Grek kltr hakimdi Eski yunanlara ait bir işarettir.El yemin ime işaretidir. Gm yapanlar topluca yemin ettiklerini ifade eder. onlarca insan gnlerce alışarak yaptıkları bir gmdr zor bir gmdr. hakkında eşitli yorumlar yapılmakta oda elin yanında bulunan muhtelif işaretlerden kaynaklanmaktadır. Elin yanındaki işaretler size yn ve derinliği gsterir.
Elin yanında bulunan işaretler zm verir. Bu elin yanında hac var ok var, ok yn verir kanatları lmek gerekir.kanalar farklı ise farklı olan tarafa fark kadar git eşitse 70 adım kadar geriye doğru say , hac var mezar var o zaman kaya mezarı aramak gerekir. yada bu elin baktığı ynde tepe stnde byk bir tmls de olabilir. Gms kolay alınacak bir Elin stnde istavroz varsa gm elin bulunduğu kayanın altındadır. Elin yanında hi bir işaret yoksa Elin 65 adım alt tarafında kaya mezarı ara eğer varsa vazge.
El boş bir arazide dikili bir kayada ise kapak var demektir. o zaman bu kayanın altında bir kapak taş aramak.

Eyer

Eyere bin karşına bak dikkatini eken yksek bir kaya olacak bu kayanın tepesine ık balyoz ve murla kapağı kaldır gzel bir define seni bekliyor.

Gz

Bakmak anlamına gelir. Karşıya bak yzeyde orijinali bozulmuş nesneler ara

Gvercin

Kadın ziynet eşyasını simgeler. gm gvercinin iinde deyip bu eseri tahrip etmeyiniz. Defineci arkadaşlar ltfen biraz bilinli olmaya alışalım hi bir işaretin kırılmasına izin vermeyelim ve kırmayalım hi bir işaretin iinde define olmaz sizi yle ynlendirenler sizi aldatıyorlar.Uan Gvercinin utuğu ynde hemen nnde araştırma yap,istavroz varsa gm mağara iindedir, mağarayı bulmak iin yakınlarında ikinci bir istavroz daha bulunmalıdır, ikinci istavrozun bulunduğu kaya mağaradır.

Makas

Kesişen yol yada kesişen su kavşak anlamına gelir,evresinde kesişen yol veya akarsu varsa bunların evresinde yzey araştırması yapılmalı.

Mumya

evresinde yzey araştırması yapın mumyalı mezar var. İinde nasip ve kısmet ne ise o ıkar. Boşta olabilir.

Mur

Kayalarda veya taş zeminlerde veya eşmelerde bulunan ufak delikikler gibi sıralı ve belli bir sayıya hitabeden mur izleri şu şekilde yorumlanır. Bu tr dzenekler Frig,Roma Bizans medeniyetlerine aittir.Sayma sistemidir. Her bir mur izi bir adımdır.Batı ynlerine doğru adımla ve değişik bir kaya bulmanız gerekir. unutmayın define işaretleri tek başına olmaz mutlaka ikinci yada nc işareti de bulmanız gerekir. Yada blgede mezarlık alanı vardır iyi bir yzey araştırması yapılmalı.

Nal İşaretleri

Yakınlarındaki kayalarda ikinci işaretli kayayı bul ve bu kaya etrafında araştırma yapınız. Yakınında stnde ağa işareti bulunan bir işaretli kaya bul ve bu kaya etrafında araştırma yapınız. Yakınında zerinde gen bulunan işaretli kayayı bul ve etrafında araştırma yapınız. Yakınında iindeki işaretli kayayı bul ve bu kaya etrafında araştırma yapınız. Yakınında İindeki işaretli kayayı bul gm mağarada iinde ve yakınında araştırma yapınız

Ok işaretleri

Definecilikte ok sembl de nemlidir, bir veya birka tane ok sembol grlebilir.

kz

Birbirine bakan iki buzağı .Kesin define işaretidir. Bir birine bakan 2 tane buzağı(kz) definesi ayaklarının altındadır. Değerli bir gmdr.

Papatya

Asil bir bayan mezarı, Burada yeri gelmişken izah edelim sert figrler erkek, yumuşak ve ssl iekli figrler bayan mezarını izah eder. evresinde yığma aranmalıdır.

Papaz

Papazın boynundaki madalya,baktığı yada işaret ettiği yn nemlidir. İtinalı bir alışma yapılmalıdır.

Saksılı iek

İşaretin olduğu alanda ok yakın yerlere veya altına bakınız. 25 adım n tarafından doğal yapıya aykırı nesneler aranmalıdır.

Tavuk

İşaret zmnde en nemli unsurlardan biri, yapılan figranın zellikleridir. Tek tavuk baktığı yn nemlidir. Baktığı ynde işaretli kaya varsa kayanın altına bak, tmsek varsa burayı kazı, ukur varsa ukuru kazı ip uları bunlardır.

Terazi

Esnaf yada tccar gmsdr. Gm değerlidir. Her iki kefesi eşit değildir, gm kefesinin ağır olan kefenin bulunduğu taraftadır.Kefeler eşit gibi grnse dikkat edilecek nokta terazinin ibresi(dili) size fikir kazandırır. Dil hangi tarafa meyilli ise o tarafta araştırma yapınız.

Topal Ayı

Eşkıya işareti olarak bilinmektedir, Aslında bu işaret net olarak zlmemiştir aşağıda yazacaklarımız net yorumlar değildir. Definesi mağara iinde. nce ayının topal olan ayağını bulunuz ayak yakınlarından mağara mahzen işareti arayınız.

Topal Ayi İşareti - YouTube

gen
Aıları ayrı ayrı ln, aılardan biri mutlaka farklıdır. fark kadar, farklı olan aının baktığı ynde araştırma yapınız.

Yılan

Yılanlar zlmesi en zor işaretlerdedir, yılanın işareti şudur deyip geemeyiz tecrbe ister yerinden grmek ve alanı iyice araştırmak gerekir.biz burada sadece ip ucu vermekle yetineceğiz. Kafaların ortasında ya kare oyma yada istavroz bulunur. Her ikisi de kesin definedir, evresini uzman biri tarafından iyice aranmalıdır. Planlı ve tuzaklı zor bir gmdr.

Yorumlar